SoudalLogoPracownicy fizyczni pracujący na budowach zwani popularnie budowlańcami, zwykle dobrze wiedzą czym jest ciepły montaż okien, a także w jaki sposób należy tę czynność wykonać. Jednak wszyscy pozostali mają spory problem nawet ze zdefiniowaniem tego dość skomplikowanego zagadnienia. Niektórzy chcieliby chociaż dowiedzieć się, po co wykonuje się dana czynność. I o tym właśnie trzeba wspomnieć.

W praktyce ciepły montaż okien wykonuje się po to, aby właśnie tym sposobem poprawić parametry izolacyjne w tych miejscach, w których okno styka się z murem. Dzięki tej metodzie izolacja jest po prostu zdecydowanie skuteczniejsza. Budowlańcy twierdzą, iż jest to bardzo dobre rozwiązanie, zdecydowanie lepsze od zwykłego montażu

Jak wygląda ciepły montaż okien w praktyce?

Tak naprawdę ciepły montaż okien nie jest niczym skomplikowanym. Praktycznie każdy fachowiec z tej branży już po kilku montażach może samodzielnie wykonywać tego typu zadanie. Sam montaż nie jest bowiem trudny, a wręcz banalnie prosty. Niezbędne jest jednak posiadanie specjalistycznej wiedzy na temat materiałów, a także dostępu do konkretnych narzędzi i sprzętu. Ciepły montaż okien polega bowiem na stosowaniu warstwowo specjalistycznych taśm izolujących, które umieszcza się zarówno po zewnętrznej jak i wewnętrznej stronie ościeżnicy. Zadanie jest łatwe, ale każdy pracownik budowlany chcący je wykonać musi najpierw przejść specjalne szkolenie. Zasada jest prosta: idealna izolacja okien to świetna izolacja termiczna, a za tym idzie komfort i bezpieczeństwo otoczenia.