Wyjazdy zagraniczne dla całych firm – nowy trend, benefit, czy swoista oszczędność?

Wyjazdy firmowe, a szczególnie wyjazdy integracyjne to bardzo popularne w ostatnim czasie formy organizacji czasu wolnego dla pracowników dużych firm. Patrząc od strony przedsiębiorstwa, to wyjazd zagraniczny może być o wiele tańszą opcją, niż załatwianie wyjazdu krajowego. Imprezy integracyjne odbywające się za granicą są również prestiżowe, umacniają pracodawcę w oczach pracowników oraz stanowią interesującą okazję do zacieśnienia więzi pomiędzy zarządem, a szeregowymi pracownikami.

Tanie organizacje wyjazdów firmowych

Patrząc stricte ekonomicznie, to organizacja wyjazd firmowy za granicę może być o wiele tańsza, niż impreza i konferencje w obiekcie zlokalizowanym w Polsce. Przyczyną tego jest wciąż ograniczona baza hotelowa oraz wysoki koszt obiektów o podwyższonym standardzie. Podczas gdy w Egipcie, Maroku, czy też w Grecji obiekty hotelowe są często nowoczesne i luksusowe, a ich cena odpowiada kosztom zakwaterowania w przeciętnym polskim hotelu nie ma co się dziwić firmom, że zdecydowały się na wyjazdy zagraniczne dla swoich pracowników. Turystyka dla biznesu leży coraz częściej w gestii wyspecjalizowanych firm, które zajmują się tym segmentem usług.

Gdzie najczęściej prowadzą wyjazdu?

Biorąc te przesłanki pod uwagę, należy uznać że coraz częstsze będą wyjazdy do kurortów zagranicznych. Względy ekonomiczne, teoretyczna anonimowość oraz unikalne miejsce na pewno okażą się przystępniejszą przesłanką dla organizacji imprezy w ciepłych krajach. Można również powiedzieć, że wyjazdy zagraniczne mogą się okazać o wiele bardziej atrakcyjne z punktu widzenia atrakcji, które nie są często dostępne na terenie Polski.