Soczewki jednodniowe – najlepszy możliwy wybór

Dzisiaj wiele osób rezygnuje z okularów korekcyjnych na rzecz soczewek kontaktowych. Nie można się temu dziwić, ponieważ jest to znacznie wygodniejsza propozycja. Nowoczesne soczewki są cieniutkie i praktycznie nie czuje się ich na oczach. Poza tym, nie trzeba o nich pamiętać. Wystarczy założyć je rano, a następnie zdjąć przed pójściem spać. Podstawową różnicą pomiędzy soczewkami jest czas, w którym można je stosować. Lekarze najchętniej zalecają soczewki jednodniowe, ponieważ gwarantują największy poziom higieny.

Higiena i zdrowie oka

Trzeba pamiętać o tym, że oko to jedyny nasz organ, który znajduje się na zewnątrz i nie jest niczym osłonięty. Zakładając soczewki, musimy zadbać o ich maksymalną higienę. Soczewki jednodniowe stosuje się tylko jeden raz. Po użyciu, należy je wyrzucić do kosza, a następnego dnia otworzyć nową parę, która zanurzona jest w sterylnym płynie. Żadne inne soczewki nie są tak higieniczne, jak te jednodniowe. Nawet dokładna dbałość nie zagwarantuje im takiej czystości.

Wygoda i komfort dla oka

Decydując się na soczewki jednodniowe, można mieć pewność, że będą one również najcieńsze i najmniej odczuwalne. Te miesięczne potrafią być nawet dwa razy grubsze, a zależy to od różnych czynników. Dzisiaj wszyscy producenci oferują jednodniowe soczewki, ponieważ cieszą się one największym powodzeniem.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*