Soczewki jednodniowe – najlepszy możliwy wybór

Dzisiaj wiele osób rezygnuje z okularów korekcyjnych na rzecz soczewek kontaktowych. Nie można się temu dziwić, ponieważ jest to znacznie wygodniejsza propozycja. Nowoczesne soczewki są cieniutkie i praktycznie nie czuje się ich na oczach. Poza tym, nie trzeba o nich pamiętać. Wystarczy założyć je rano, a następnie zdjąć przed pójściem spać. Podstawową różnicą pomiędzy soczewkami jest czas, w którym można je stosować. Lekarze najchętniej zalecają soczewki jednodniowe, ponieważ gwarantują największy poziom higieny.

Higiena i zdrowie oka

Trzeba pamiętać o tym, że oko to jedyny nasz organ, który znajduje się na zewnątrz i nie jest niczym osłonięty. Zakładając soczewki, musimy zadbać o ich maksymalną higienę. Soczewki jednodniowe stosuje się tylko jeden raz. Po użyciu, należy je wyrzucić do kosza, a następnego dnia otworzyć nową parę, która zanurzona jest w sterylnym płynie. Żadne inne soczewki nie są tak higieniczne, jak te jednodniowe. Nawet dokładna dbałość nie zagwarantuje im takiej czystości.

Wygoda i komfort dla oka

Decydując się na soczewki jednodniowe, można mieć pewność, że będą one również najcieńsze i najmniej odczuwalne. Te miesięczne potrafią być nawet dwa razy grubsze, a zależy to od różnych czynników. Dzisiaj wszyscy producenci oferują jednodniowe soczewki, ponieważ cieszą się one największym powodzeniem.